Selulit.org

Asitli İçecekler Selülit Sebebi mi?

02.06.2017
Asitli İçecekler Selülit Sebebi mi?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte özellikle kadınları kilo verme, bölgesel incelme ve selülitlerden kurtulma telaşı sarmaktadır. Özellikle havaların ısınmasıyla giyimin daha ön plana çıktığı bu günler kimileri için ciddi stres nedeni olabilmektedir. Fazla kilolar ve bölgesel incelme birkaç ay içerisinde halledilebilse de selülit problemi birçok kişi için can sıkıcı bir sorun olarak uzun zaman devam etmektedir.

İdeal kilo sahibi olmak ideal vücut sahibi olmak anlamına gelmemektedir. Bir kişi, çok zayıf olmasına rağmen çeşitli sebeplerden dolayı selülit problemi yaşamaktadır. Birçok zayıf kişide de selülit görülmesi mümkündür. Selülit her ne kadar kalıtsal özellikler ile oluştuğu düşünülse de selüliti tetikleyen %50 etkenler ise kişilerin yaptıkları hatalar olmaktadır.

Selülite Neden Olan Beslenme Yanlışları

Beslenmede yapılan en ufak hata bile kişilerde selülit oluşumunu tetikleyebilmektedir. Kişiler, vücutlarının selülit oluşumuna yatkınlığının farkına vardığında veya selülitten korunmak için dengeli, yeterli ve sağlıklı beslenmeye büyük önem göstermesi gerekmektedir. Gün içerisinde sevilerek tüketilen birçok hazır gıda ve içecek selülit oluşumunun başlı başına bir sebebidir.

Gençler arasında asitli içeceklerin tüketimi son dönemlerde giderek yaygınlaşmaktadır. Bu durum fast-food beslenme alışkanlıkları ile birleştiğinde çağın hastalıklarından obezite ve selülit ortaya çıkmaktadır. Selülitten korunmak için, selülit tedavisinin etkili olması için bu tür gıdaların tüketilmesi bırakılmalı veya en azından minimum düzeye indirilmelidir.

Asitli İçeceklerin Zararları

Bol şekerli, asitli ve soğuk içecekler yaz dönemlerinde büyük rağbet görmektedir. Bunun sonucu ise yaz sonunda alınan kilolar ve oluşan selülitler olarak kişiye geri dönmektedir. Asitli içecekler insan sağlığı üzerinde ciddi sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Sağlığı tehdit eden bu içecekler öte yandan selülit oluşumunu ve selülitlerin vücuda tutunmasını kolaylaştırmaktadır.

Selülitlerden kurtulmak için beslenme alışkanlıkları arasından asitli içeceklerin çıkarılması gerekmektedir. Aynı zamanda şekerli çay, şekerli kahve, tuzlu ayran, turşu suyu gibi içecekler de selüliti tetikleyen içeceklerdendir.

Selülit ve Asitli İçecekler

Selülit ve Asitli İçecekler

Asitli İçecekler ve Selülit

Bazı içecek gruplarının selüliti tetiklediği ve vücuda tutunmasını kolaylaştırdığı bilinmektedir. Uzmanlar, bu besinlerden tamamen uzak durmak mümkün olmasa da tüketiminde kontrollü olmakta fayda olduğunu vurgulamaktadır. Beslenme düzeninin içerisine iyice yerleşen asitli içecekler, selülitin en büyük nedeni olarak görülmektedir.

Bazı uzmanlar, tek başına bir yiyecek veya içeceğin selülite yol açamayacağını savunmaktadır. Çoğu durumda da selülitin birçok nedenin ortaya çıkmasından dolayı oluştuğu görülmektedir. Asitli içeceklerin tüketilmesi, hareketsiz yaşam, kötü beslenme ile birleştiğinde selülit oluşumu ve ilerlemesi hızlanabilmektedir.

Vücudunda küçük çaplı selülitlerin oluştuğunu fark eden kişiler çok göze çarpmadığı dönemlerde üzerinde durmamaktadır. Fakat bu dönemden itibaren kızartma, fast –food, gazlı içecek tüketiminde sınırlandırma yapılmalı ve bununla birlikte günlük olarak egzersiz yapmaya, tempolu yürüyüş, merdiven çıkma gibi gün içerisi aktivitelerine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Asitli İçecekler Selülit Sebebi mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.