Selulit.org

Bölgesel İncelme: Selülit Lazer Tedavisi

29.10.2018
Bölgesel İncelme: Selülit Lazer Tedavisi

Günümüzde birçok teknolojik cihazın gelişmesi, kullanılabilir hale gelmesi sayesinde artık bölgesel olarak incelme de mümkün oldu. Bayanların korkulu rüyası olan selülitler, kısa bir sürede teknolojik aletlerle yok ediliyor. Bu uygulamaların genelin everilen isim lazer tedavisi olurken, selülit tedavisinde SmoothShapes XV adı verilen etkili yöntem kullanılıyor. Üstelik kalıcı bir formül olarak bilinen SmoothShapes XV, sayesinde istenilen vücut görünümüne sahip olabileceksiniz.

Ameliyat altına yatmadan, kısa sürede selülit görünümünden kurtulmak isteyenler için oldukça kullanışlı bir formül haline gelen lazer tedavisi sayesinde bayanlar yaz aylarına daha rahat giriyor.

Selülit Nedir? Nasıl Oluşur?

Selülit, daha sık kadınlarda karşılaştığımız, kilo alıp vermeyle ilgisi olmayan, vücudun belli bölgelerinde portakal görünümüne sahip olan görüntüye denilir. Bu görüntü temelinde yağ birikintisi bulunmaktadır.

Yağ hücrelerinin arasında dolaşımın bozulması veya dengesizleşmesi üzere yoğunlaşma olur. Bu bölgelerde sertleşme ve çizgi şeklinde bantlar, pütür pütür görünüm meydana gelir. Cildin o bölgesinde portakal yüzü gibi ele gelir. Bu nedenle portakal görünümünde denilir.

Selülit gidermek için doğal yöntemlerde mevcut bulunmaktadır. Fakat uzun süreli bir çaba sarf etmek söz konusu oluyor. Bu nedenle bayanların birçoğu lazer tedavisi tercih ederek kısa sürede selüliti ortadan kaldırıyor.

Selülit Tekrar Olur Mu?

Bazı yapılan lazer tedavilerinde selülitin tekrarlamadığı söyleniyor. Doğal yöntemlerde ise tekrarlaması kaçınılmaz diyebiliriz. Selülitin tekrar etmemesi için, selülit yapan yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekir. Aynı zamanda spor ve bol su takviyesi ile selülit oluşumu önlenebilir.

Selülit Yapan Yiyecekler

Selülit oluşumunu önlemek ve vücudu daha fit tutmak için selülit yapan yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Bunlar;

  • Beyaz şeker
  • Rafine edilmiş tuz veya sofra tuzu
  • Kızarmış yiyecekler (patates, fasd-food, hamur işleri vb.)
  • Alkollü içecekler
  • Asitli ve şekerli içecekler
  • Rafine yiyecekler
  • Paketlenmiş gıdalar (cips, bisküvi, çikolata)

Gibi ürünler selülit oluşumunun başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Genel olarak açlığı bastırdığı söylenen yiyecekler, aksine daha fazla tüketilerek hem kilo alımına hem de selülite neden oluyor. Selülit tedavileri hakkında sayfamızdan daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.