Selulit.org

Doğal Selülit Yağları

16.10.2018
Doğal Selülit Yağları

Doğal yağlar son zamanlarda en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Selülit tedavisinde doğal yağ kullanımı da en etkili yöntemler arasında diyebiliriz. Doğal yağlar cilde sürüldüğünde direk olarak deri altına geçiş sağlar. Bu sayede kısa sürede istenilen görünüme kavuşmamız mümkün olur.

Selülit problemi özellikle kadınların en sık karşılaştığı cilt sorunları arasında yer alıyor. Mayo, bikini giyinmek isteyen bayanlar yaz gelmeden selülitlerden kurtulmak ve sahilde estetik bir vücuda sahip olmak ister. Selülit oluşma nedenleri; hormon değişikliği, diyet, hayat tarzı ve genetik olarak ortaya çıkıyor.

Selülite karşı koymak için kremler, gerekli kürleri ve tedaviler kullanılır. Son zamanlarda en çok tercih edilen tedavi yöntemi ise doğal yağlardır. Gelin birlikte bu yağlara göz atalım.

Rezene Tohumu Yağı

Detoks için kullanılan bir yağ çeşididir. Ciltte oluşan toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Rezene tohumu yağı ’da östrojen seviyesini artırmaya yardımcı olur ve kalojen üretimi artar. Selülit probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

 

Sitrik Yağlar

Sitrik yağlarda C vitamini bulunur ve kalojenin artmasına yardımcı olur. Cilt altında bulunan bağ dokusunun dağılımında etkili bir yağdır. Bunlar portakal, limon ve mandalina da mevcut bulunuyor.

Selvi Yağı

Selvi dallarında ve yapraklarında bulunan yağ çeşidi cilde iyi gelen en iyi yağlar arasında yer alıyor. Kan dolaşımının hızlanmasında ve cilt toksinlerini atmakta yardımcı olur. Aromaterapi yönteminde kullanılan yağ çeşitleri arasında da yer alıyor.

Itır Yağı

Selülit kremlerinin başlıca bileşenleri arasında yer alan yağ çeşitleri arasında yer alıyor. Lenf sistemini uyaran bir etkisi bulunur. Cilt hormonlarını düzenlemede ve selülit problemlerini ortadan kaldırmada oldukça etkili bir yöntemdir. Cilt sıkılaştırmak için ıtır yağı kullanılmaktadır.

Tarçın Yağı

Tarçın yağı genel olarak bağ dokusunu kuvvetlendirmek amacı ile kullanılır. Ciltte sıkılaşmayı artırmak ve selülit problemlerini ortadan kaldırmak için kullanılır.

Huş Yağı

Astrenjan ve temizleme yeteneği bulunan bir yağ çeşididir. Cildi canlandırmaya ve yenilemeye yardımcı olur. Bu nedenle selülit tedavisinde kullanılan yağlar arasında yerini alıyor.

Son olarak Hindistan cevizi yağını  da söylemeden geçmek istemedim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.