Selulit.org

Lazerle Selülit Tedavisi

13.04.2017
Lazerle Selülit Tedavisi

Günümüzde bayanların korkulu rüyası haline gelen selülit probleminin lazer yöntemi ile tedavi edilmesi, kişilerin çok sağlıklı sonuçlar almasını sağlamaktadır. Lazerli tedavi yönteminde en sık sorulan soru ise, tedavilerin kalıcı olup olmadığıdır. Emin olabilirsiniz ki en hızlı ve kalıcı çözüm lazer tedavisidir. Bölgesel zayıflamada sık kullanılan lazer, selülitten kurtulmak isteyen bayanların gözdesi haline gelmiştir. Lazer tedavisindeki önemli bir özellik ise, operasyon tamamlandıktan sonra cildinizdeki düzelme 3 ila 6 ay arası devam etmektedir. Lazerle selülit tedavisindeki çarpıcı bir diğer detay ise, Photomology adı verilen teknoloji, selülit operasyonunun kalıcı olmasını sağlayarak, çok daha verimli bir tedavi imkanı sunar.

Selülit daha çok kadınlarda gözüken bir cilt problemidir fakat erkeklerde hatta çocuklarda bile meydana gelebilir. Bacaklarda oluşan portakal kabuğu görüntüsü kadınların yaz aylarında giydikleri bikini ve mayolarda kötü bir görünüme sebep olur. Unutmayın ki selülit problemini zayıf bireylerde yaşayabilir. Sadece kilolu insanlara mahsus bir sorun değildir. Cildin altında oluşan bu doku bozukluğu estetik açıdan oldukça kötü olduğundan dolayı özellikle kadınlar tarafından şikayet edilen bir durumdur.

Lazer ile selülit tedavisi dört dala ayrılır

Diod lazer
İnfrared ışık enerjisi
Mekanik masaj
Vakum etkisi

Öncelikle formu bozulan, iyice şişen, hacim kazanan selülitlerde infrared denilen ışık enerjisi kullanılır. Derinin altına nüfuz eden yağ hücrelerini daha geçirgen bir kıvama getirir. Bu kıvama gelen yağ hücrelerini ikinci aşamada ise diod lazer karşılar. Diod lazer tamamen yağ hücrelerini eriterek sıvı haline gelmelerini sağlar. Bozulmuş olan yağ dokularınız sağlıklı ve olması gereken haline döner.

Daha sonrasında vakumlama ve mekanik yöntemi ile yağlarınız lenf yollarına aktarılarak vücudunuzdan tamamen atılır.

Lazerle selülit tedavisi uygulama alanları

Bacaklar
Basen
Popo
Bel
Karın bölgesi

Vücutta bulunan kollojen ve elastik lif üretimi arttırılır. Organizmanın kitlesel olarak oluşturduğu yağ dokuları hızlı bir şekilde yok olur.

Lazer ile tedavi uygulanırken dikkate alınması gereken bazı unsurlar mevcut, bunlar ise;

Parfüm
Çeşitli kremler
Losyon

Selülit tedavisi sırasında vücudun kuru ve temiz olması gerekir.

Lazerle Selülit Tedavisi

Lazerle Selülit Tedavisi

Lazerle selülit tedavisi yan etkileri

Operasyon geçiren bölgede kızarıklar
Bölgesel ısı artışları
Bölgesel karıncalanma
Ciltte yanma hissi

Bu yan etkilerin temel sebebi ise kan dolaşımının artması, cildinizin alt kısmındaki değişiklikten dolayı dokuların harekete geçmesidir. Kısa bir süre içerisinde bu yan etkiler kaybolur. İlerleyen dönemlerde kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Operasyon sonrası doktorunuzun söylediklerini dikkate alarak selülitsiz bir cildin keyfini sürün.

Tedavi yöntemleri ve kullanılan teknikler ile ilgili kapsamlı bilgi bu yazımızda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.