Selulit.org

Selülit Azaltma Egzersizleri

13.07.2017
Selülit Azaltma Egzersizleri

Selülit tedavisi için çok çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Piyasada özel selülit kremleri veya selülitlerden anında kurtulmayı vadeden selülit cerrahi müdahaleleri büyük ilgi görmektedir. Fakat bu tedavi yöntemleri için kişilerin belirli bir maddi güce sahip olmaları gerekmektedir. Bu maddi gücü olmayan kişiler evde uygulayabilecekleri ucuz selülit tedavi yöntemleri deneyerek selülitlerinden kurtulmayı hayal etmektedir. Selülit egzersizleri hem pratik olması hemde sağlığımız açısında oldukça fayda sağlıyor oluşu sebebiyle en tercih edilen yöntemdir. Selülit egzersizleri başında gelen temel birkaç hareketi aşağıdaki yazımızda ve resimlerde bulacaksınız.

En ekonomik selülitten kurtulma yöntemi, yaşam şeklini değiştirmektedir. Düzenli olarak egzersiz yapmaya başlamak ve bunun yanı sıra beslenme programını düzene sokmak selülit problemini ciddi ölçüde azaltmaktadır. Eğer selülit tedavisi için egzersiz programları uygulamak istiyorsanız bir hoca eşliğinde veya kendinizi zorlamadan yapabileceğiniz basit egzersizlerle işe başlamayı deneyebilirsiniz.

Selülitlere Karşı En Etkili Egzersizler

Evde salonunuzda televizyon izlerken yapabileceğiniz basit selülit etkileri düzenli olarak doğru bir şekilde uygulayarak devam ettiğinizde büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Bacak bölgenizde oluşan selülitlerden kurtulmak için öncelikle sırt üstü yere uzanın. Bacaklarınızı dizden kırmamaya dikkat ederek yukarı doğru kaldırıp indirin. Kendi spor geçmişinize göre setler halinde ve istediğiniz sayıda günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Kalçada oluşan selülit görünümünü engellemek için uygulanabilecek en basit egzersiz kalça kaslarını çalıştırmaktır. Kalça kaslarınızı sıkıp bırakarak çalışmalarına yardımcı olabilirsiniz. Bu egzersizi kaslarınızı acıtmadan istediğiniz kadar günlük tekrarlayabilirsiniz. Kalça kaslarını sıkıp bırakırken yüz üstü uzandığınızda daha etkili sonuç alabilirsiniz.

Emekleme pozisyonundayken bacaklarınızı öne arkaya hareket ettirmek, kaldırmak diz, bacak, kalça bölgesinde oluşan selülitler üzerinde etkili olmaktadır. Selülit tedavisinde tek başınıza egzersiz yaparken spor sakatlanmalarına karşı dikkatli olmalısınız. Spor sakatlanmalarından korunmak için özellikle spora yeni başlıyorsanız hamlık döneminde kasları çok zorlamamaya ve spor öncesi – sonrasında ısınma – gevşeme hareketleri yapmaya dikkat etmelisiniz.

Selülit Egzersizleri

En Etkili Selülit Egzersizleri

Selülite Karşı Ağırlık Çalışmak

Vücut kas ve damar yapısının dokusunda meydana gelen sağlık sorunları nedeniyle selülit problemi yaşanmaktadır. Bunu engellemek ve selülit görünümünü azaltmak için kasların çalıştırılması önemlidir. Birçok spor türü uzun vadede selülit görünümünü önlemeyi başarmaktadır. Özel hareketler ve egzersiz programlarıyla daha kısa sürede etkili sonuç alınabilmektedir.

Kasların açılması ve kuvvetlenmesine yardımcı olmak selülit problemine etki etmektedir. Bu nedenle ağırlık çalışması tavsiye edilmektedir. Fakat mutlaka bir uzman kontrolünde bu çalışmaların gerçekleştirilmesi lazımdır. Ağırlıklar olmadan yapılacak basit hareketler de özellikle kol bölgelerinde oluşan selülitler için olumlu sonuç vermektedir.

Kolları sırayla gergin pozisyonda geriye doğru kaldırmak, su içerisinde en az 10 dakika serbest stille yüzmek selülite karşı yapılabilecek ağırlık çalışma etkisi oluşturan egzersizler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda selülit problemi yaşayan ve özellikle bacak bölgelerinden şikayetçi olan kişilere yüzüstü pozisyonda iken bacaklarını sırayla geriye doğru gergin biçimde kaldırıp indirmesi de tavsiye edilen egzersizler arasında yer almaktadır. Bu egzersizler düzenli olarak en az haftada 3 gün uygulandığında kişilere farkı hissettirmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.