Selulit.org

Selülit Eritme Diyeti

17.04.2018
Selülit Eritme Diyeti

Kan dolaşımı bozukluğu ile ortaya çıkan selülit sanıldığı gibi sadece kilolu insanlarda oluşmaz. Zayıf insanlarda da kan dolaşımından dolayı kaynaklandığı için selülit görülebilir. Vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelebilen selülit problemi sıklıkla kalça ve bacak kısımlarında görülür. Halk arasında portakal kabuğu görünümü olarak nitelendirilen selülitlerden kurtulmak için çeşitli yöntemler var.

Birçok kişi özellikle plaj sezonunun yaklaşması nedeniyle yaza doğru diyetler, sporlar ile selülit görünümden kurtulmaya çalışır. Kilo fazlalığı sorunu olmayan ama selülit problemi yaşayan kişiler genellikle selülit eritme diyeti uygulayarak bu problemden kurtulmaya çalışır. Düzenli uygulandığında etkili sonuç alındığı görülür.

Selülit Oluşumu Nasıl Engellenir?

Vücutta oluşan selülit görünümden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değil. Her diyette olduğu gibi uzun süre düzenli olarak devam etmek gerekiyor. Bu da bazen kişilerin sabırsızlanmasına neden olabilir. Bundan dolayı selülit oluşumunu engellemek için yapılan tavsiyelere uymak, selülitlerden kurtulduktan sonra da önemli. Çünkü selülit eritme diyeti ile kurtulduğunuzda dahi kısa sürede tekrarlama riski bulunuyor.

Uzmanlar, selülit problemi olan kişilere öncelikle günlük yeterli miktarda su tüketmesini tavsiye eder. Aynı zamanda diyetinizde tercih ettiğiniz salatalara bol limon eklemek de selülitten daha kısa süre kurtulmanıza yardımcı olacaktır. C vitaminin vücutta selülit görünümünü azaltmak konusunda etkili olduğu bilindiği için diyette C vitaminine ağırlık verilmeli. Daha sonrasında da bu düzende beslenmek tekrarlama riskini azaltır.

Hayvansal proteinlerden, trans yağlardan da selülit eritmek için kaçınmak gerekiyor.

Selülit Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Selülit Eritme Diyeti

Sabah uyandığınızda bir tatlı kaşığı keten tohumunu bir bardak su ile tüketin. Daha sonra peynir, zeytin, yeşillik, kepek ekmek, yumurtadan oluşan bir kahvaltı yapın. Ödem atmanızı kolaylaştırması için selülit diyeti yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yeşil çay tüketmek de yer alıyor.

Ara öğünlerinizde mevsim meyvelerini, bir kase yoğurdu, kuruyemiş ve kuru meyveleri tercih edin. Öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlıklı yağlar tercih edin. Mevsim sebzelerine ağırlık verin, hayvansal proteinden uzak durun. Balık tüketin. Diyet ile birlikte günlük bölgesel egzersiz yapmak süreci hızlandıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.