Selulit.org

Selülit Giderici Fitness Hareketleri

08.12.2018
Selülit Giderici Fitness Hareketleri

Selülit vücutta yağ yakılması en zor bölgelerden olan kalça ve basen kısımlarında oluşur. Deri altında biriken yağ tabakasının neden olduğu selülitlerden kurtulmak için diyet ve egzersiz vazgeçilmez iki kuraldır.Özellikle de selülitten kurtulma derdine düşüp her gün bu durumla ilgili estetik kaygı yaşıyorsanız en kısa sürede egzersizlere başlamanızda fayda var. Selülit giderici fitness hareketleri sayesinde günlük yaşantınızdan ödün vermeden kısa sürede uygulayabileceğiniz ufak egzersizlerle estetik olarak sorun yaratan selülitlerden kurtulabilirsiniz. Bu aşamada sizlere önerimiz egzersizle birlikte beslenme düzeninize de son derece dikkat etmenizdir. Aksi takdirde ne kadar egzersiz yaparsanız yapın kötü beslenme alışkanlıklarınız tekrardan selülitlere neden olacaktır. Selülit hareketleri olarak bilinen bu spor hareketleri, belki de selülit tedavisi için en iyi çözümlerdendir. Selülit hareketlerini günlük olarak tekrar etmek hem fit bir görünüm hem de selülitsiz bir bedene sahip olmamızı sağlayacaktır.

Selülit sadece kilolu insanlarda oluşmaz. Zayıf insanlarda da görülebilen selülitin temel nedeni cilt altında oluşan bağ dokudur. Bu dokulara sızan yağlar orada dengesiz şekilde depolanarak istenmeyen selülitlere yol açar. Bu aşamada yapacağınız en güzel şey fitness hareketleri olmalıdır. Direkt olarak bacak ve kalça kaslarını çalıştırmaya yönelik hareketler uygulayarak bu bölgedeki yağlanmayı önleyebilirsiniz.

Fitness Hareketleri İle Selülitlere Son

Mekik

Evde kolayca uygulayabileceğiniz en etkili fitness hareketlerinden birisi mekik çekmektir. Selülitler için mekik çekerken ayağınızı yerden biraz kaldırarak yukarda tutmanız ve eller ensede olacak şekilde doğrularak tekrardan yatmaktır. Bu egzersizi günde 12 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Squat

Selülit için fitness hareketleri arasında en çok fayda göreceğiniz hareket budur. Sırtınız dik,elleriniz öne doğru uzatılmış şekilde sandalyeye oturup kalkar gibi yere doğru oturup kalkma hareketi uygulamanız gerekiyor. Özellikle basen, kalça ve bacakları çalıştıran bu egzersizi vakit buldukça uygulamanızı tavsiye ederiz.

İp Atlama

Tüm vücut kaslarını çalıştırmaya yarayan ip atlama en kısa sürede çözüm almanızı sağlayacak hareketlerden biridir. Özellikle iki ayağınızı da aynı anda değil sırasıyla hareket ettirdiğinizde kalça ve basen bölgesi için daha çok fayda sağlarsınız.

Gerek sağlık açısından, gerekse estetik açıdan son derece rahatsız edici bir durum olan selülitlerle savaşmak için fitness ile selülitlerden kurtulma yolunu seçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken günlük olarak 25 dakikanızı kendinize ayırıp fitness hareketleri uygulamaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.