Selulit.org

Selülite Dost Olan Gıdalar

13.05.2018
Selülite Dost Olan Gıdalar

Selülit problemi pek çok kadının kabuslarından birisidir. Pek çok kadında selülit sorunu yaşanmaktadır. Selülitler sağlıksız beslenme, hareketsizlik, dar kıyafet seçimi, şişmanlık gibi nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Selülit sorunu genelde kilolu olan kişilerde görülse de zayıf kişilerde olmama garantisi de yoktur. Bu bakımdan selülitlerden kurtulmak için ya da onları hayatımızdan uzaklaştırmak için yaşam şeklimize dikkat etmenin yanı sıra yediklerimize içtiklerimize de dikkat etmede yarar vardır. Spor yaparak, çeşitli egzersizler yaparak, yürüyüş gibi faaliyetlerde bulunarak selülitlerin azalmasında yardımcı olabiliriz. Bunlar dışında yediklerimize de dikkat ederek bu sorundan kurtulmamız mümkün olabilmektedir. Yazımızın devamında selülitlere yardımcı olan besin maddelerini sıralayarak sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Selütlerden Korunmak İçin Alınabilecek Besinler

Lif içeren, düşük doymuş yağ kapasiteli, taze sebze ve meyveler dolu menü ile selülitlerinizden kurtulmanız mümkün olabilir. Selülitlerden korunmak için alınabilecek besinler olarak şu besinleri sayabiliriz;

Su: Sağlıklı cilt yapısı ve selülit görünümünü minumuma indiren en etkili besinlerden biri sudur. Bol su tüketmek gerek sağlıklı cilt yapısı gerekse selülitler için etkilidir.

Omega 3 ve Omega 6 açısından zengin besinler: Damar sağlığına iyi gelen bu besinler kan dolaşımını desteklediği için selülitleri de azaltmada yardımcıdır. Somon, kanola, ceviz, zeytinyağı gibi besinler bu besinlere örnektir.

Doymamış yağlar: Fındık, avokado, zeytin gibi yiyecekler doymamış yağ açısından zengin yiyeceklerdir.

Selülite Dost Olan Gıdalar

Tam tahıllar: Ekmek, yulaf ezmesi, makarna gibi yiyecekler de selüliti azaltan yiyecekler arasında yer alır.

Meyveler: Özellikle muz potasyum açısından zengin olduğu için selülit görünümünün azalmasında da yardımcı meyvelerden birisidir.

Sebzeler: Kuş konmaz gibi folikasit açısından zengin içerikli besinlerde selülite yardımcı sebzelerdendir.

Sağlıklı Beslenerek Selülit Probleminden Kurtulun

Sağlıklı beslenerek siz de selülit probleminden kurtulabilirsiniz. Sağlıklı beslenme ile selülit sorunundan kurtulma bu şekilde mümkün olabilir. Meyveler, taze sebzeler, C vitami açısından zengin yiyecekler ve saymış olduğumuz besinler hem sağlığımız açısından bize faydalı olabilecek pek çok besin maddesini bünyesinde taşımakta hem de selülitleri azaltmamızda bize destek olmaktadır. Bu bakımdan bu tip besinlere hayatımızda daima yer vermeliyiz.

Selülite Dost Olan Gıdalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.