Selulit.org

Tarçın Selülite Etkili Mi?

28.06.2017
Tarçın Selülite Etkili Mi?

Vücutta selülit oluşumunu tetikleyen önemli etkenlerden bir tanesi de biriken toksinlerdir. Vücuttan toksin atılımı gerçekleşmedikçe selülitte kesin tedavi sağlanamamaktadır. Kişiler spor, selülite özel diyet programları ile geçici olarak selülitli görünümü azaltsalar da ilerleyen zamanlarda bu sorun tekrarlayabilmektedir.

Selülit yaşam boyunca dönem dönem tekrarlayabilen bir durumdur. Kişilere iltihaplı olmadıkça ağrı, sızı vermemektedir. Bu nedenle sağlık açısından ciddi bir sorun olmasa da kişilerin kendilerine güvenmeleri ve psikolojik durumları için etkili rol oynamaktadır. Kadınlarda daha sık görülen selülit kadınların özgüven kaybı yaşamasına, sosyal yaşamdan uzaklaşmasına, istedikleri gibi giyinememesine, kendini güzel bulmamasına yol açmamaktadır.

Selülite Doğal Tedavi Yöntemleri

Cilt sorunları arasında en sık rastlanılan selülit problemi, yüzeysel bir sorundur. Kişilerde psikolojik buhranların yaşanmasına neden olduğu için tedavi edilmesi gerekmektedir. Günümüzde çok çeşitli yöntemler ile selülit tedavisi uygulanmaktadır. Uzun yıllardan bu yana tıbbi yöntemler, kozmetik ürünlerinin yanı sıra doğal ürünler de selülit tedavisinde tercih edilmektedir.

Yiyeceklerden bazıları vücutta selülit oluşumunu tetiklerken bazı yiyecek grupları da selüliti engellemekte ve yok etmekte etkili olmaktadır. Birçok besin, doğru bir şekilde kullanıldığında selülit için doğal tedavi yöntemi olarak kullanabilmektedir. Tarçın da sıklıkla selülite karşı etkili besinler arasında yer almaktadır.

Tarçın Selülite Etkili Mi?

Tarçın Selülite Etkili Mi?

Selülitte Tarçın Kullanımı

Selülit problemini tarçın tek başına tamamen yok etmese de tedavi sürecine dahil edildiğinde iyi sonuçlar vermektedir. Vücutta oluşan toksinler, selülit görünümünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Tarçın, vücuttaki toksinlerin atılmasında etkili rol oynayan gıdalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle uzmanlar tarafından toksine bağlı selülit oluşumu için tarçın kullanımı tavsiye edilmektedir.

Selülit tedavisinde tarçın kullanımının çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Aktarlardan satın alınabilen tarçın yağı en sık kullanılma şekilleri arasında yer almaktadır. Vücuttaki toksinlerin arındırılmasına yardımcı olan tarçın yağı masaj yapılarak uygulanmaktadır. Bir parça tarçın yağı ile selülitli bölgeye parmak uçlarıyla uygulanan masaj iyi dolaşımı da teşvik ederek selülitlerle savaşta etkili olmaktadır.

Bir bardak kaynamış suyun içerisinde birkaç kabuk tarçını veya bir çay kaşığı toz tarçını demleyerek hazırlayacağınız selülit için tarçın çayı da etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Tarçın Selülite Etkili Mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.