Selulit.org

Zayıflama ve Selülit Tedavisi

24.04.2020
Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Selülit özellikle kadınlar arasında görülen, görüntüsü ile portakal kabuğu diye tabir edilen, sıklıkla basen bölgesinde görülen bir hastalık türüdür. Selülitin başlıca nedenlerinden bir tanesi aşırı kilo olması, hareketsizlik, kan dolaşımının az olması sebep gösterilmektedir.

Kilo Vermenin Selülit Üzerinde Etkisi

Bir insanın bünyesinin kaldırabileceği kilodan daha fazla kiloya sahip olması çeşitli hastalıkları beraberinde getirmektedir. Bunların başında selülit gelmektedir. Kilonuzun fazla olması sebebi ile vücudunuzda bulunan yağ yumrularının azalmasına böylelikle portakal kabuğuna benzeyen görüntünün daha azalacağı anlamına gelmektedir. Lakin fazla kilo almak selülit ile eş anlamlı olduğu anlamına gelmez. Öyle ki zayıf insanlarda da selülit görülmektedir. Asıl etken ise ailemizden gelen hormonlardan kaynaklanmaktadır. Yağlı yiyecekler yemek, spor yapmamak ve az su içmek vücudumuzun yağlanmasına netice olur. BU nedenle fazla yağ olan bölgelerde selülit daha fazla belirgin olduğu görülmekte.

Yağ Yakmak Selüliti Tedavi Eder Mi?

Yağ yakmak selüliti tedavi eder mi? Karşılaştığımız en çok sorulardan bir tanesi. Tek başına yağ yakmak tedavi etmez lakin çok büyük bir oranda vücudumuzda bulunan yağların erimesi sonucunda selülitin görüntüsü çok büyük bir aşamada azalmış olacaktır. Bu nedenle yağ yakmak tek başına mümkün olmayacağı için spor yapmak en önemli noktalardan bir tanesidir.

Sağlıklı Beslenmek ve Selülit

Sağlıklı beslenmek spor yapmak kadar ve yağsız yemek yememek kadar önemlidir. Bunun nedeni ise sağlıksız yiyecekler yediğimizde oluşacak yağ oranı ve aşırı fazla kilolar selülitin ortaya çıkacağı anlamına gelmektedir. Spor yapmak, sağlıklı beslenmek selülit tedavisinde en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Ofis çalışanlarının da en çok selülit olma sebeplerinin başında hareketsiz ortamda olmalarından kaynaklanmaktadır. Ofis ortamında çalışıyor iseniz, günlük yürüyüş yapmak, işe bisikletle gitmek, spor yapmak selülit oluşumunu engellemekte ve selülit var ise gözle görülür derecede selülit’de azalma görülecektir.

Doktor Tedavisi ve Selülit

Selülit tedavisinde en önemli etkenlerden bir tanesi doktor tedavisi uygulamaktır. Selülit 3 aşamadan oluşmaktadır. Doktor gözetimi halinde selülit tedavisine başlarsanız en doğru ve sağlıklı çözümlere ulaşabilirsiniz. Selülit 1. Aşaması doktor tedavileri ile en kısa sürede tedaviye cevap verildiği görülmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz selülit tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.